FASÁDA TP-52

Nová generace fasád, jejíž základní systém je doplněn o širokou škálu sloupků a příčníků, je schopna reagovat na různé potřeby a estetické konstrukce architektonických projektů prostřednictvím integrálních řešení.

Základní profily jsou rozměrů od 65 mm do 230 mm pro sloupy, a od 40.5 mm do 205.5 mm pro příčníky, a stejně jako doplňkové příslušenství jsou kompatibilní pro všechny nové fasády.

Kompletní sada těchto profilů a jejich mechanických spojů dovoluje realizaci všech typů fasád (vertikální, šikmé, s pravým úhlem 90 º, polygonální), a řešení při zasklívání skly velkých rozměrů a hmotností.

Fasáda TP 52 je tradiční systém fasády, známý také jako systém Stick. Upevnění skla na nosné profily se uskutečňuje přišroubováním přítlačné hliníkové lišty z vnější strany k prvku z tvrzeného plastu zabudovaným pro tento účel na sloupy a příčníky. Sklo je tak tímto profilem, který disponuje gumovými rozpěrami, aby se zabránilo kontaktu sklo-kov, upevněné ze všech čtyř stran. Přítlačná lišta a šrouby zůstávají ukryty pod souvislou vnější krycí lištou.

Maximální velikost přerušení tepelného mostu 30 mm, spolu s vysokou kapacitou zasklení až 50 mm a možností zasklívání skly  velké tloušťky a energeticky úspornými skly dávají této nové sérii systému fasád vynikající tepelné a akustické vlastnosti.

Vnější viditelná část je stejné velikosti jako vnitřní část  52 mm.

Technické informace naleznete zde